HR MANAGER

BGS DIVIZIA DE SECURITATE S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Efectueaza examinari in scop de selectie pentru diferite locuri de munca;
• Efectueaza recrutarea de personal pentru angajarea pe diferite posturi in cadrul organizatiei;
• Efectueaza evaluarea periodica a angajatilor la intervale de timp stabilite de comun acord cu conducerea organizatiei;
• Depisteaza, in urma evaluarilor, nevoile de instruire ale angajatilor si urmareste implementarea unor metode pentru o mai buna desfasurarea a activitatii in firma;
• Efectuaeza diferite cursuri de perfectionare pentru posturile/personale care necesita aceasta pregatire;
• Realizeaza fise de post sau actualizeaza fisele de post existente;
• Realizeaza regulamentul de ordine interioara si diferitele reglementari functionale si urmareste ca fiecare angajat sa ia la cunostinta intocmai continutul acestor documente;
• Reface organigrama firmei ori de cate ori acest aspect se impune (daca se creeaza posturi care nu sunt prevazute in organigrama prezenta etc.);
• Discuta periodic cu seful departamentului de P.M. si P.S.I. pentru depistarea si punerea in tema cu toate riscurile pe care li implica anumite posturi;
• Realizeaza testari psihologice obligatorii pe protectia muncii, corecteaza si interpreteza rezultatele la probele psihologice;
• Raspunde de aplicarea si reinnoirea bateriilor de teste si formelor de interviu realizate;
• Utilizeaza diferite aparate si instrumente de psihodiagnostic;
• Raspunde de calitatea si precizia evaluarilor psihologice;
• Colaboreaza cu personalul medical in cazul accidentelor de munca si in cazul examenelor medicale obligatorii de medicina muncii.

CERINTE

Studii superioare juridice si psihologice;
Prezinta avantaj studiile postuniversitare de profil;
Minim 3 ani experienta pe o pozitie similara intr-o companie cu peste 100 angajati;
Cunostinte temeinice de legislatie a muncii;
Competente pe zona de analiza, urmarire, coordonare procese HR;
Cunostinte operare PC (MS Office nivel avansat);
Cunostinte limba engleza nivel avansat;
Excelente abilitati de comunicare, relationare, organizare, atitudine proactiva.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv;
Posibilitatea dezvoltarii si consolidarii carierei in cadrul unui grup de succes.

Grupul BGS cuprinde companiile BGS DIVIZIA DE SECURITATE, AMBULANTA BGS MEDICAL UNIT, BGS DIVIZIA DE INVESTIGATII, BGS SECURITY TRAINING si organizatia non-profit ASOCIATIA BGS PENTRU SITUATII DE DEZASTRE SI CALAMITATI.