HR Manager

Petrolvalves

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie Multinationala angajeaza HR Manager:

Responsabilitati
- Planifica, organizeaza si supervizeaza ansamblul activitatilor de resurse umane;
- Dezvolta si implementeaza strategia, politicile si procedurile de resurse umane in corelatie cu politica organizationala (recrutare, selectie, integrare, pregatire profesionala, motivare si evaluare);
- Gestioneaza bugetul departamentului de recrutare in scopul optimizarii cheltuielilor de recrutare ;
- Imbunatateste in mod continu politica de resurse umane in cadrul companiei, acorda suport si consultanta managerilor cu care colaboreaza, mentine si dezvolta relatiile cu clientul si agentiile de recrutare;
- Anticipeaza si identifica nevoile de recrutare in cadrul diferitelor departamente din companie ;

CERINTE

Candidatul Ideal
- Experienta anterioara in domeniu de minim 7 ani, din care minim 5 ani intr-o functie de conducere, de preferat in domeniul petrol si gaze.
- Capabil sa planifice, sa organizeze si sa conduca activitatea departamentului HR ;
- Cunostinte temeinice despre mediul concurential si piata muncii in Romania ;
- Orientat spre rezultate (atat din punct de vedere calitativ, cat si cantitativ) ;
- Experienta relevanta in dezvoltarea de programe si politici de resurse umane la nivel strategic;
- Vegheaza asupra implementarii si dezvoltarii culturii organizationale ;
- Are o viziune de ansamblu pe termen lung asupra activitatilor intreprinderii ;
- Cunoaste limba engleza la nivel avansat ;
- Cunoasterea limbii italiene va fi considerata un avantaj ;
- Calitati : atitudine pozitiva, creativa, spirit de initiativa, loialitate si confidentialitate.

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv.

Furnizare de echipament pentru industria energetica si petrochimica si recrutare si plasare de forta de munca pentru proiecte internationale.