Head of Web Development

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal ar trebuie sa fie o persoana responsabila in adevaratul sens al cuvantului.

Nu agreem stilul corporatist pana la moarte dar nici cel dalasator asa ca se va lucra cu deadline-uri (posibile).

Persoana care va ocupa acest post va trebui sa aiba suficiente cunostinte si calitati pentru a putea coordona echipa de programatori juniori deja existenta.

CERINTE

Candidatul ideal ar trebui sa intruneasca urmatoarele calitati:

-cunostinte solide de PHP, HTML, CSS, JAVAscript, MySql, XML, astfel incat sa fie capabil sa dezvolte website-uri complexe si aplicatii web

-cunostinte de Adobe ilustrator/Corel Draw/Photoshop ar reprezenta un mare avantaj

-experienta vasta in dezvoltare de aplicatii web, website-uri de toate tipurile (website simplu de prezentare, catalog prezentare produse, website tip portal, website tip comunitate)

-cunostinte optimizare SEO reprezinta avantaj dar nu reprezinta un criteriu eliminatoriu.

-cunostinte in ceea ce priveste platformele open source cunoscute (zencart, wordpress, codeigniter etc.)

BENEFICII OFERITE

Salariul lunar se va discuta in urma interviului dar Twist Desgin merge pe premiza dupa fapta si rasplata asa ca oferim cresteri salariale destul de dese, in functie de merit.