HEAD OF CONTROLLING - distributie FMCG

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Scopul job-ului:

Coordoneaza echipa de controlling in scopul cresterii profitabilitatii firmei prin identificarea modalitatilor de optimizare a liniilor de business si suport decizional acordat managerilor departamentelor.

Responsabilitati:

 Raspunde de intocmirea si urmarirea master budget-ului
 Raspunde de intocmirea P&L pe divizii, linii de business, intomeste rapoarte specifice centrelor de cost
 Asigura disponibilitatea informatiilor financiare si non financiare necesare proceselor decizionale
 Analizeaza sistemele de raportare actuale din firma in scopul eliminarii rapoartelor redundante
 Propune si implementeaza un sistem coerent de masurare , urmarire si raportare a perfomantelor
 Mentine si imbunatateste calitatea rapoartelor dinamice de profitabilitate
 Realizeaza analize financiare (P&L, Cash flow projection, Revenue-target, cost analyses, investment appraisal) la solicitarea managementului
 Acorda suport in procesele de selectare, validare si implementare a proiectelor noi
 Emite recomandari in baza analizelor financiare
 Genereaza si participa activ la realizarea de proiecte ce au drept scop cresterea eficientei utilizarii resurselor si a calitatii proceselor din cadrul firmei.

CERINTE

Experienta intr-o pozitie similara minim 5 ani (activitatea de controlling trebuie sa se fi desfasurat in firme cu complexitate ridicata)
 Studii superioare: economice, matematica sau IT
 CIMA (Chartered Institute of Management Accountants) –preferabil
 Abilitatea de a lucra cu cifre, modelarea matematica a proceselor, simtul rezonabilitatii si al materialitatii
 Capacitatea de lucra sub stress si presiunea timpului
 Abiliati de comunicare peste medie
 Atitdine asertiva, agresivitate pozitiva in atingerea obiectivelor
 Abilitatea de transfera know-how .

CV-urile pot fi trimise la corina.diaconu@abchumancapital.ro

Furnizam solutii extinse pentru proiecte de Resurse Umane inca din 2005. Adaptam cu succes noile tendinte in domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri.

Munca noastra include solutii bazate pe analize si experienta, programe de implementare a strategiilor de retentie si motivare personal adaptate fiecarui partener, analize complete ale profilurilor candidatilor, selectia strategiei optime pentru implementarea fiecarui proiect, evaluarea si monitorizarea eficientei solutiilor propuse.

Aceasta se traduce in programe inteligente sustinute prin baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si head-hunting.

Misiune: sa contribuim la indeplinirea obiectivelor partenerilor nostri prin abordarea celui mai important capital al oricarei companii; cel intelectual!