GUVERNANTA

Hotel Residence Oliviers

Job expirat

RESPONSABILITATI

1.1.9.1 Isi organizeaza intreaga activitate in scopul folosirii rationale a capacitatii unitatii in vederea optimizarii vanzarilor si mentinerea standardelor de calitate ale serviciilor;
1.1.9.2 Promoveaza serviciile si imaginea hotelului;
1.1.9.3 Stabileste contacte excelente cu clientii in vederea solutionarii cerintelor acestora;
1.1.9.4 Rezolva reclamatii si situatii particulare;
1.1.9.5 Planifica activitatea cameristelor si a ingrijitoarelor spatii comune si anexe;
1.1.9.6 Organizeaza si coordoneaza activitatile specifice de la careul de personal, aprovizionarea cu materiale, ustensile, lenjerie, pana la controlul calitatii serviciului de cazare si a serviciilor suplimentare;
1.1.9.7 Instruieste periodic personalul din subordine pentru mentinerea standardului de calitate a serviciului;
1.1.9.8 Participa la pregatirea spatiilor de cazare pentru clientii VIP, clientii casei, precum si la intampinarea acestora ;
1.1.9.9 Stabileste modul de utilizare a spatiilor de cazare in colaborare cu Receptia;
1.1.9.10 Controleaza spatiile hoteliere si anexe din punct de vedere al igienei, functionalitatii si amenajarii si comunica eventualele nereguli departamentelor tehnic, restaurant ;
1.1.9.11 Coordoneaza circuitul lenjeriei ;
1.1.9.12 Gestioneaza inventarul spatiilor de cazare si a spatiilor anexe ;
1.1.9.13 Gestioneaza inventarul spalatoriei ;
1.1.9.14 Gestioneaza materialele consumabile si ustensilele de curatenie ;
1.1.9.15 Stabileste norme de lucru, program de lucru, sarcini zilnici si periodice, ordinea activitatilor, incadrarea acestora in timp ;
1.1.9.16 Participa in procesul de selectie al candidatilor alaturi de Directorul de Resurse Umane ;
1.1.9.17 Evalueaza trimestrial personalul din subordine si propune mariri salariale, sanctionari, etc.
1.1.9.18 Sarcinile stabilite sunt obligatorii.
1.1.9.19 Poate primi si alte sarcini suplimentare in conexiune cu munca desfasurata, in scopul mentinerii si imbunatatirii serviciilor hotelului.

CERINTE

Experienta in functia de camerista cel putin 2 ani,
Curata,
Ordonata,
Punctuala,
Corecta.

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv,
Carte de munca,
O masa / zi gratis,
Transport dupa ora 23.00 gratis.

Este un hotel de 4 stele membru al \"Exclusive Hotels\" Luxury.