Guvernanta

TjobsRecruit

Job expirat

RESPONSABILITATI

Se cauta o guvernanta care sa lucreze la o familie cu rezidenta in Bucuresti (in vacante exista posibilitatea sa se lucreze in Tirgu Mures).
Se lucreaza 2 saptamani full time iar apoi 2 saptamani va avea liber.

Responsabilitati:
-guvernanta va avea grija de un copil in varsta de 2 ani;
-exista posibilitatea ca in urmatorii 1-2 ani sa mai fie un copilas in familie;
-job-ul nu implica gatit pentru familie sau facut curatenie in casa;
-se va asista copilasul in timpul mesei;
-supravegherea permanenta a copilului;
-organizarea de activitati specifice varstei copilului;
-colaborare stransa cu parintii in ceea ce privesc principiile de educatie ale copilului.

CERINTE

-guvernanta trebuie sa fie pedagog de meserie sau sa aiba tact pedagogic si principii sanatoase de pedagogie;
-persoana sa fie deschisa spre autoeducatie permanenta (asimilarea de cunostinte noi legate de cresterea copiilor conform particularitatilor varstei copilului);
-experienta dovedita de minim 2 ani de lucru cu copii de varsta 0-4 ani;
-se cere minim o referinta dovedita de la unul din locurile de munca anterioare similare (de ingrijire copii/copil);
-de preferat ca viitoarea guvernanta sa aiba deja copii;
-stare buna a sanatatii, persoana activa;
-se accepta fumatoare cu conditia sa nu se fumeze in timpul orelor de lucru, fara a afecta copilasul;
-se cauta o persoana atenta, echilibrata, discreta, plina de caldura, calma, curata, apropiata de copii;
-este un avantaj daca persoana cunoaste limbi straine.

BENEFICII OFERITE

-se asigura transport de la domiciliu pana la locul de munca cu masina familiei;
-cazarea este asigurata in casa familiei intr-o camera unde va locui fie singura fie cu o alta doamna;
-se asigura hrana pe toata perioada de sedere la familie;
-salariul este unul motivator;
-angajarea se face cu carte de munca pe o perioada de 3-6 ani;
-guvernanta este considerata parte din familie.

TjobsRecruit este divizia de leasing de personal si recrutare a Grupului Tjobs, cu prezenta la nivel international, furnizor de servicii de leasing de personal si solutii de recrutare.
Grupul Tjobs este un concept unic de recrutare, activ la nivel international, bazat pe un sistem integrat care asigura desfasurarea în timp real a procesului de recrutare.