Greedy.ro - Java Programator

Greedy Software srl - Greedy.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cerinte obligatorii:

* Absolvent / Student al unei facultati de profil IT
* Experienta in dezvoltarea de solutii software / aplicatii web-based
* Cunostinte solide de algoritmi, structuri de date, OOP
* Gandire analitica, spirit de initiativa
* Capacitate de documentare si structurare a informatiilor
* Capacitate de comunicare, de lucru in echipa
* Responsabilitate individuala, dorinta de realizari personale

* Dezvoltarea si intretinerea de programe software / baze de date, pe o gama larga de aplicatii
* Testarea si realizarea documentatiei pentru aplicatiile dezvoltate
* Consultanta / suport tehnic / asistenta oferite utilizatorilor pentru folosirea proiectelor dezvoltate
* Respectarea standardelor de calitate impuse prin specificatiile proiectelor

CERINTE

Java

Cunostinte foarte bune de Java si tehnologii J2EE, SQL (MySQL / PostgreSQL), HTML / XHTML, CSS, JavaScript

Reprezinta un avantaj experienta cu Spring, Hibernate, Struts, Ant, Svn sau cunostinte XML, XSLT, Web Services, UML

BENEFICII OFERITE

* Pachet salarial motivant (intre 400 - 1000 euro) bazat pe competente si rezultate
* Bonusuri pe proiect
* Bonusuri corelate cu performanta
* Excelente oportunitati de dezvoltare intr-o companie aflata la inceput de drum

Suntem o companie tanara, dinamica, care ofera servicii si solutii la un standard inalt, intr-o gama larga de domenii IT, de la crearea de situri web si pana la procese complexe de analiza, design si implementare software.
Dorim sa formam o echipa de informaticieni pentru a adapta si dezvolta solutii IT pe o piata aflata in plina dezvoltare si cu un apetit crescand pentru programe software de calitate.