Graphic Designer-Vitrinier

Steilmann SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Propunerea si realizarea unor concepte care asigurea unitatea colectiei, a mesajului transmis si promovarea marcii.
- Realizarea grafica a machetelor si schitelor conform conceptului respectand criterii de calitate a prelucrarii, dimensiune, rezolutie, nivel cromatic, claritate
- Operarea retusurilor grafice in conformitate cu cerintele de creatie.
- Urmarirea productiilor tipografice
- Urmareste respectarea conceptului de imagine unitara Steilmann de aranjarea a salii de vanzare si vitrinelor (manechin, produs, etc) prin care se exprima lunar mesajul fiecarei colectii.
- Propunerea si obtinerea validarilor pentru noi concepte
- Analiza, prelucrare, retusare imagini/desene/machete
-realizarea conceptului de vitrina in fiecare sezon

CERINTE

- Studii superioare (constituie un avantaj -absolvent al faculatii de arte plastice/ arhitectura/ design)
- Specializari grafica/ design
- Experienta de minm 1 an pe o pozitie similara
- Cunostinte la nivel superior programe specifice de operare pe computer (DTP, Adobe Photoschop, Corel Photo Paint, etc).
- Cunostinte la nivel superior privind standardele de calitate din domeniu
- Cunostinte la nivel superior privind productia publicitara (culori, formate de lucru cu culori, rezolutie, procesul de productie tipografica, etc).
- Cunostinte excelente de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

Compania ofera un pachet salarial atractiv si conditii optime de dezvoltare profesionala.

Steilmann Romania are ca obiectiv principal activitatea de retail confectii si accesorii pentru barbati si femei. Detine cea mai importanta retea de magazine in Romania si in Europea de Est.
In Romania, Steilmann si-a asumat un contract social, pe care in decursul anilor l-a onorat cu maxima raspundere, oferind produse de exceptie, servicii, modele de viata, instruire si locuri de munca.