Graphic Designer

Boom Marketing

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul Ideal:

Cautam un Graphic Designer talentat si creativ, o persoana care
este determinate sa isi atinga obiectivele si sa se bucure de viata
la maxim. O persoana cu talent, care sa poata desena – sa
transpuna ideile in imagini – si cu indemanarea necesara pentru a
face asta; o persoana care, ca si noi, intelege ca PC-ul este doar o
unealta – pe o folosesti pentru a-ti ‘exploata’ propriul talent.

Trebuie sa fii: absolvent de/in an terminal la o universitate de arte.
Daca nu esti la o astfel de universitate, atunci va trebui sa ne
demonstrezi talentul tau la desen si creativitate.

CERINTE

Responsabilitati:

- Sa realizezi designuri de layout-uri pentru pagini web
- Sa vii cu idei pentru si sa realizezi design de bannere si e-mail-uri
grafice;
- Sa imaginezi si sa realizezi designul pentru copertile produselor
noastre digitale (e-bookuri, audio bookuri, software, etc)

Abilitati si cunostinte necesare:

- Photoshop CS2 si Image Ready; cautam o persoana cu abilitati
foarte bune de a opera in aceste programe;
- Photoshop CS3 reprezinta un avantaj;
- Cunostinte de baza de CSS;
- O buna apreciere a formelor, texturilor, culorilor si fonturilor
(nu cautam un ‘technician’, ci mai degrama o persoana creative si
talentata, care este capabila sa transpuna ideile in imagini pentru
a facilita transmiterea mesajul)
- Rigoare si autonomie
- O persoana orientata catre atingerea obiectivelor, care face ceea
ce face(design) cu placere;
- O persoana cu mintea deschisa, care este eficienta si motivata
- Un jucator de echipa bun si de incredere, care poate lucra sub
‘presiunea’ deadline-urlior;
- Abilitati de comunicare si rezolvare a problemelor;
- Simtul umorului reprezinta un avantaj :)

BENEFICII OFERITE

Ce oferim:

- Un salariu motivant (care va reflecta competentele, talentul si
abilitatile de a crea elemente grafice de calitate);
- Masa de pranzul este asigurata de firma si se serveste la sediu;
- Mediu de munca prietenos, constand din colegi tineri si o echipa
dinamica;
- Perspective pentru colaborare pe termen lung;
- Posibilitatea de a alege orarul de munca (8 ore pe zi, insa iti poti
stabili singur ora la care incepi)
- Poti de asemenea sa alegi locul de unde lucrezi – pentru 30% din
orele de munca dintr-o saptamana (poti lucra de acasa, de exemplu).

Suntem constienti ca daca nu esti multumit, nu poti fi creativ... Iar
noi avem nevoie ca tu sa fii creativ!

DESCRIEREA FIRMEI

Boom Marketing este o firma noua in Romania, fondata de
oameni cu peste 7 de experienta in domeniul marketingului
online si publicitate - pentru o gama larga de produse digitale.

Echipa noastra este alcatuita din oameni tineri, creativi si
tenace - specializati in diverse domenii de activitate. Incercam
sa ne decurcam cat mai bine in orice situatie data si singura
modalitate pentru a face asta este prin a fi buni jucatori de
echipa.

Ne dam silinta sa fim cei mai buni din lume la ceea ce facem.
Nu ne dam batuti niciodata. Devenim asi prin cunoastere,
practica, dedicare si avand o atitudine de invingatori. Ne
place sa cream produse noi, utile si usor de folosit.

Muncim din greu - dar ne si distram pe masura. In viata, exista
mai mult decat munca, asa ca ne place sa celebram fiecare
reusita!