Graphic Designer

Zitec

Job expirat

RESPONSABILITATI

In acest moment ne aflam in cautarea unui nou coleg pe postul de Graphic Designer. Daca esti pasionat de ceea ce faci, entuziast si iti doresti sa lucrezi pe proiecte interesante, atunci locul tau este in echipa Zitec!

CERINTE:
● Creatie grafica: site-uri si aplicatii web, interfete grafice, identitate vizuala, print (flyer, poster, brosura, catalog)
● Implementare HTML/CSS a solutiilor grafice, conform standardelor
● Implementare teme grafice pe diverse platforme (Wordpress, Drupal, Magento)
● Design si implementare solutii mobile

CERINTE

● Experienta de minim 2 ani in design-ul si implementarea aplicatiilor web
● Portofoliu de proiecte
● Cunostinte de branding, UI, UX, mobile, front-end frameworks, print
● Experienta in utilizarea de soft-uri de grafica: in principal Photoshop si Illustrator, dar si altele precum Corel Draw, Flash, InDesign etc
● Cunostinte solide de HTML5 si CSS3
● Constituie avantaj cunostinte minime de JavaScript
● Cunostinte de baza de SEO
● Limba engleza scris si vorbit

CALITATI:
● Creativitate, flexibilitate, initiativa, proactivitate, seriozitate, responsabilitate
● Gestiune eficienta a timpului si capacitatea de a respecte termenele
● Atentie la detalii
● Comunicare si lucru in echipa
● Atitudine pozitiva
● Interes pentru a invata mereu lucruri noi

BENEFICII OFERITE

Uite aici o duzina dintre lucrurile care iti vor placea la noi:
1. proiecte deosebit de interesante
2. atmosfera relaxata
3. echipa prietenoasa si entuziasta
4. unul dintre cele mai tari birouri din Romania http://blog.zitec.com/2012/the-new-zitec-hq/
5. sustinerea financiara a cursurilor si certificarilor profesionale
6. sistem de recompense in functie de performante (zoni)
7. servicii medicale Premium in cadrul unei clinici private
8. bonuri de masa
9. teambuilding anual si iesiri lunare cu echipa
10. spatiu de relaxare cu ping-pong, fussball si fotoliu de masaj
11. loc de parcare pentru biciclete
12. cafea, ceai si fructe din partea casei

Zitec este o companie romaneasca de software specializata in dezvoltarea de produse si aplicatii online medii si complexe.

Infiintata in iunie 2003, Zitec si-a inceput activitatea cu o investitie de sub 3.000 Euro si o echipa de trei tineri ingineri automatisti, pasionati de aplicatiile online.

Principalele obiective ale Zitec au fost cresterea dimensiunilor echipei si diversificarea portofoliului de solutii software si servicii furnizate. In prezent, Zitec dezvolta aplicatii web in sistem de outsourcing, customizate in functie de cerintele clientilor in diverse domenii de activitate precum turism, finante, comert electronic, video streaming, medicina, utilizand cele mai noi tehnologii.

Pe durata celor 9 ani de existenta, Zitec a dezvoltat mai multe produse software proprii:

• Videopublishing www.videopublishing.com – platforma de procesare si streaming video care utilizeaza cloud-computing, dezvoltata de Zitec in calitate de Partener;
• HotelPeeps www.hotelpeeps.com - o aplicatie Facebook care te ajuta sa gasesti cele mai bune locuri de cazare in urmatoarea ta excursie, folosind recomandarile prietenilor;
• Sharoid www.sharoid.com - te ajuta sa descoperi aplicatii de Android pentru telefonul tau mobil;
• Zidox www.zidox.com - sistem inovativ de management al documentelor;
• iZuvio www.izuvio.com – solutie de comert electronic.

De-a lungul activitatii sale, si-a extins prezenta la nivel international diversificandu-si portofoliul cu clienti externi locati in Statele Unite ale Americii, Canada, Marea Britanie, Cipru, Germania, Italia, Danemarca, Ghana etc.

Zitec sustine parteneriate si cu reputate companii IT din lume precum Zend - Php sau MySQL.

Printre clientii sai se numara companii renumite cum ar fi J.W. Marriott, Mercedes-Benz Romania, Amadeus International, Happy Tour, Romania libera, Grupul Agora, Sanoma Hearst Romania etc.

Mai multe informatii puteti gasi la adresa: www.zitec.com