Grafician - web&print

Webspot Media

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cand aplici la acest job trebuie sa stii sa lucrezi in echipa si sa ne trimiti un portofoliu de minim 5 lucrari ( online + offline )

Responsabilitati:

- layout siteuri, bannere online
- identitate (stationary - logo + promotionale)
- manual de identitate (folosire logo, slogan, help site, etc)

- respectat deadline-uri, brief
- program 9-17 cu prosibilitati de prelungire
- la curent cu tendintele de design de pe piata (in RO si in EU)
- implicare activa in realizarea inovativa de campanii online si offline
- prezentari powerpoint, .pdf catre client cu propuneri

CERINTE

- Vectorial: Corel sau Illustrator sau Freehand - avansat
- Raster: Photoshop sau Fireworks - avansat

Experienta de peste 2 ani in realizare de print sau layout web. Trebuie sa stii sa lucrezi cu dimensiuni pentru tipar - DTP incepator - sau sa stii dimensiunile de browser pe diferite rezolutii si bannere pentru incadrarea siteurilor.

NU trebuie sa stii HTML, CSS, etc.

BENEFICII OFERITE

In functie de sporul avut in lucru

Conturam identiatea clientilor online & offline. Ulterior coloram si lansam.Tehnic: sustinem explicit activitatile companiei in mediul intern si extern.