Grafician web

Georgia Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie multinationala de distributie de produse IT&C

Responsabilitati
- executarea si adaptarea machetelor grafice pe baza solicitarilor de lucru cu respectarea termenelor stabilite (cataloage, flyere, brosuri, etc)
- prelucrarea materialelor de tehnoredactat (text, imagini, layout de publicatie)
- verificarea corectitudinii materialelor
- verificarea fisierelor si pregatirea acestora pentru tipar
- realizarea de bannere si newslettere promotionale
- prelucrare imagini
- mentenanta website companie

CERINTE

Cerinte
- experienta minim 1 an intr-un job similar
- cunostinte avansate de HTML, Corel Draw, Adobe Ilustrator, Adobe PhotoShop
- capacitatea de a respecta termenele stabilite
- aptitudini artisitice solide, notiuni de culoare, compozitie si design
- abilitati de comunicare si prezentare
- bune abilitati de relationare si organizare
- detinerea unui portofoliu cu lucrari personale in format digital - conditie obligatorie
- reprezinta un avantaj cunostintele de webdesign si programare web (php, mysql, javascript)

Suntem o companie de consultanta in domeniul serviciilor de resurse umane, oferind clientilor nostri un suport de calitate pentru externalizarea anumitor servicii din aceasta arie de activitate. Scopul nostru este de a aduce un plus de valoare si eficienta prin serviciile oferite: selectie si recrutare, training, consultanta organizationala si servicii de administrare de personal si salarizare.