grafician /proiectant

SC DARKRALL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Conceptie grafica website (layout-uri, logouri, animatii, bannere simple sau rich-media);
- Proiectare si conceptie grafica materiale publicitare;
- Efectuare relevee
- Intocmire devize materiale/costuri aferente
- Urmarirea si verificarea proiectelor in procesul de productie
- Coordonarea si supervizarea echipelor de montaj
- Machetare 2D, 3D
- Pregatirea materialelor grafice pentru tipar – DTP

CERINTE

- cunoasterea materialelor pentru productia publicitara
- cunostinte foarte bune de design si uzabilitate web;
- utilizarea foarte buna a pachetelor de grafica Corel Draw, Adobe PhotoShop, Flash, Auto Cad ,cunostinte de HTML etc.
- cunostinte foarte bune de comunicare vizuala (compozitie, cromatica, echilibru);
- cunoastere reguli, standarde si tehnologii web;
- creativitate; abilitati de lucru in echipa
- capacitatea de a respecta termenele stranse
- prezentare portofoliu de lucrari

BENEFICII OFERITE

salariu

DESCRIEREA FIRMEI

firma de consultanta , management , pr si comunicare