Grafician departament Marketing - DTP-ist

SC Medical Enterprises SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura analiza pietei si monitorizarea competiei; Initiaza, coordoneaza/realizeaza cercetare de piata in functie de necesitatile departamentului
Participa la elaborarea campaniilor de promovare si identifica cele mai bune modalitati de promovare a produselor companiei; implementeaza si urmareste derularea programelor si campaniilor promotionale;
Realizeaza si actualizeaza prezentarile de produse
Gestioneaza baza de date a departamentului
Are in responsabilitatea tiparirea de materiale promotionale precum si efectuarea comenzilor de publicitate catre ziarele colaboratoare si catre filiale!
Raspunde de realizarea la termen, potrivit planurilor de marketing, a activitatilor mentionate.
Crearea si continua imbunatatire a materialelor publicitare cu care societatea isi promoveaza serviciile.

CERINTE

Candidatul ideal ar trebui sa indeplineasca urmatoarele atribute:

CREATIVITATEA - cel mai important atribut
RESPONSABIL, ORGANIZAT, CAPABIL SA SE INCADREZE IN DEADLINE-uri, TEAM PLAYER
PROFESIONIST.
De asemenea candidatul ideal ar trebui sa aiba:
experienta in realizarea de layout-uri grafice pentru reclame, brosuri - minim 1-2 ani, experienta in DTP, cunostiinte temeinice de:CorelDraw, Adobe Ilustrator, Quark Express, Indesign, Adobe Photoshop precum si in prelucrarea imaginilor.
EXPERIENTA ANTERIOARA constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant, posibilitatea de promovare .
Detaliile se vor discuta in urma interviului .

Companie cu profil medical in continua dezvoltare pe piata medicala din Romania!