GHID TURISTIC CIRCUITE EXTERNE

Romantic Travel SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitatea ghidului consta in insotirea grupurilor de turisti romani pe trasee prestabilite in Europa, prezentarea destinatiilor/obiectivelor,formalitatile de trecere a frontierei,cazari,transferul si asistenta turistilor;

CERINTE

-OBLIGATORIU ATESTAT DE GHID!
-OBLIGATORIU Experienta minim 2 ani, ca ghid de grup pe circuite turistice in: UNGARIA, AUSTRIA, CEHIA, GERMANIA, FRANTA, OLANDA, ITALIA, SPANIA, MAROC, ANGLIA, RUSIA, GRECIA, TURCIA,
-Cunoscator a cel putin 2 limbi straine de circulatie internationala;
-Cunostiinte avansate de istorie si geografie a Europei;
-Prezenta agreabila, dictie si vocabular ireprosabil.
-Abilitati de orientare, comunicare, PR, vanzari programe optionale;
-Abilitati de gestionare a situatiilor de criza;
-Deprindere in lucrul cu : harti,autocare,avioane de pasageri, ferryboat-uri, parcari,legislatia europeana in domeniul turismului si transportului de pasageri, hoteluri, restaurante.
-Responsabilitate si discernamant in fata indatoririlor.
- Referinte, garantii constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

COMISIOANE SUBSTANTIALE .

Turoperator specializat in comercializarea de circuite in Europa cu avionul si autocarul.Retea de distributie cu acoperire nationala.