GESTIONAR DEPOZIT

S.C. SPORT DISTRIBUTION GROUP S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura gestiunea fizica a stocului de marfa
- Opereaza in stoc miscsrile de marfa
- Pastreaza documentele justificative legate de stocuri
- Efectueaza inventarul stocului de marfa
- Participa activ la operatiunile de incarcare/descarcare a marfii la/din depozitul firmei
- Raporteaza superiorului ierarhic orice neconcordanta intre stocul fizic si cel scriptic
- Respecta legislatia de gestiune a stocurilor

Introduce marfa in stoc in baza documentelor de intrare
- Efectueaza operatiuni de intrare in stoc a marfii
- Efectueaza receptia fizica a marfii la intrarea in deposit
- Raporteaza superiorului ierarhic diferentele intre marfa fizica si cea scriptica aparute la receptia marfii
- Verifica documentele vamale la introducerea NIR-ului si semnaleaza eventualele neconcordante
- Inregistreaza, prelucreaza si pastreaza informatiile referitoare la situatia stocurilor
- Raporteaza lunar rezultatele activitatii de gestiune a stocului
- Utilizeaza eficient spatiul de depozitare a marfurilor

CERINTE

- Cunostinte de contabilitate primara
- Cunostinte de legislatie gestiune stocuri
- Cunostinte de operare PC (MS Office)
- Aptitudini de comunicare
- Aptitudini de calcul

BENEFICII OFERITE

- oportunitati de promovare si un plan de cariera personalizat
- programe de dezvoltare a abilitatilor profesionale
- mediu de lucru placut

DESCRIEREA FIRMEI

Import, distributie si comercializare echipamente sportive