Gestionar

AUDIO NOVA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Asigura gestiunea fizica a stocului de marfa
2. Opereaza in stoc miscarile de marfa
3. Pastreaza documentele justificative legate de stocuri
4. Efectueaza lunar inventarul stocului de marfa
5. Participa activ la operatiunile de incarcare/descarcare a marfii la/din magazia firmei
6. Raporteaza superiorului ierarhic orice neconcordanta intre stocul fizic si cel scriptic
7. Ofera informatii despre stocuri
8. Respecta legislatia de gestiune a stocurilor
9. Introduce marfa in stoc in baza documentelor de intrare
10.Efectueaza operatiuni de intrare in stoc a marfii
11.Efectueaza receptia fizica a marfii la intrarea in magazia firmei
12.Raporteaza lunar rezultatele activitatii de gestiune a stocului
13.Asigura miscarea stocurilor
14.Efectueaza transferurile de marfa din stocul central in substocuri si retur
15.Pastreaza evidenta documentelor de transfer emise, cu semnaturile de predare/primire la zi
16.Emite avize de expeditie pentru marfurile ce parasesc firma, in conditiile prevazute de lege
17.Raporteaza superiorului ierarhic diferentele intre marfa fizica si cea scriptica aparute la receptia marfii la magazie
18.Verifica documentele la introducerea NIR-ului si semnaleaza eventualele neconcordante
19.Inregistreaza, prelucreaza si pastreaza informatiile referitoare la situatia stocurilor
20.Utilizeaza eficient spatiul de depozitare a marfurilor
21.Urmareste ca marfa introdusa in stocul central sa fie sigilata
22.Urmareste completarea de catre clienti a documentelor fiscale conform legislatiei

CERINTE

APTITUDINI SI DEPRINDERI NECESARE:
- Aptitudine generala de invatare
- Aptitudini de comunicare
- Aptitudini de calcul
- Aptitudinea de a lucra cu documente
- Respectarea instructiunilor orale si scrise
CERINTE PENTRU EXERCITARE:
- Inteligenta
- Integritate fizica
- Atentie concentrata si distributiva
- Initiativa
- Memorie vizuala
- Spirit organizatoric
- Capacitate de a lucra cu oamenii
- Rezistenta mare la stres
- Punctualitate
- Fara antecedente penale

CARACTERISTICI DE PERSONALITATE: usurinta in manipularea fizica si ordonarea obiectelor in mediul profesional, conformist, ordonat eficient, spirit practic, sociabilitate, tact, amabilitate.

Cunostinte de contabilitate primara
Cunostinte de legislatie gestiune stocuri
Cunostinte de operare PC (MS Office)

BENEFICII OFERITE

-Salariu atractiv ;
-Tichete de masa;
-decontare transport.

Audionova- companie cu capital romano-danez, 51 de centre specializate in Romania, lider de peste 22 de ani in comercializarea aparatelor auditive.
Alătură-te echipei noastre şi ai şansa de a-ţi construi cariera intr-o companie multinaţională, cu reale posibilităţi de dezvoltare; Accepta provocarea de a face diferenta impreuna.
Pentru cele mai noi oferte de job-uri vizitează site-ul www.audionova.ro, secţiunea Cariere