General Manager Assistant

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizarea agendei managerului;
• Intocmirea mapelor de prezentare Star Storage, pentru intalnirile cu clientii;
• Verificarea unor portofolii/ prezentari, in limba engleza;
• Traducere documente engleza/romana , romana/engleza;
• Rezervari bilete calatorie, cazare- predarea facturiloe aferente catre departamentul contabilitate;
• Intocmirea deconturilor pentru cheltuielile efectuate de catre Manager in interesul Star Storage ;predarea catre departamentul de Contabilitate;
• Inaintarea catre Manager a documentelor pentru semnat, preluate de la angajati;
• Crearea contactelor noi in outlook, dupa cartile de vizita in format fizic;
• Coordonarea anumitor activitati in lipsa Managerului si in limita specificata de acesta;

• Indeplinirea unor sarcini neprevazute ce pot consta in :
1. Preluarea / predarea unor contracte;
2. Exedierea/ preluarea unor documente;
3. Stabilirea contactului telefonic cu persoanele in cauza, in vederea obtinerii informatiilor nesesare efectuarii transferului documentelor mentionate la punctele 1 si 2 ;

CERINTE

Studii si nivel de experienta
o Studii superioare finalizate;
o Experienta pe un post similar de minim 4 ani ;
o Cunostinte foarte bune de operare PC;
o Cunostinte de limba engleza la nivel avansat.

Competente si abilitati
o Integritate – atitudine onesta si etica
o Responsabilitate - persoana de incredere, responsabila care isi indeplineste toate sarcinile de lucru la timp si corect
o Initiativa – capacitatea de a avea initiva
o Atentie la detalii – atentie la detalii in realizarea sarcinilor de lucru
o Cooperare – persoana careia ii face placere sa vorbeasca si sa relationeze cu oamenii, cooperanta si cu atitudine pozitiva
o Independenta – capacitatea de a lucra independent si de a se organiza fara coordonare sau cu o minima indrumare
o Autocontrol – abilitati foarte bune de a-si pastra calmul, de a-si controla emotiile pentru a evita un comportament agresiv chiar si in situatii dificile
o Adaptabilitate si flexibilitate – adaptare repida la situatii noi, atitudine deschisa la schimbare
o Rezistenta la stres – persoana care accepta critici si gestioneaza calm si eficient a situatiile cu un grad de stres ridicat

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).