FUNDRAISING SPECIALIST (VOLUNTARIAT)

Centrul European pentru Drepturile Copiilor cu Dizabilitati (CEDCD)

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Dezvolta si implementeaza strategii de strangere de fonduri pentru sustinerea proiectelor si activitatilor CEDCD;
• Colaboreaza cu echipele de Marketing & PR in vederea stabilirii de obiective strategice legate de promovarea imaginii CEDCD;
• Identifica noi potentiali sponsori si parteneri si realizeaza prezentari;
• Mentine si consolideaza relatiile cu acestia.

CERINTE

• Minim 1 an experienta in activitati de fundraising sau vanzari (experienta intr-un ONG reprezinta un avantaj);
• Student (cel putin anul 2 de facultate) sau absolvent de studii superioare;
• Pasiune pentru voluntariat si disponibilitate de implicare;
• Abilitati de comunicare si negociere;
• Capacitatea de a lucra in echipa;
• Persoana energica si persuasiva, cu incredere in fortele proprii.

BENEFICII OFERITE

Beneficiile materiale si de cariera vor fi comunicate candidatilor pentru interviu.

Centrul European pentru Drepturile Copiilor cu Dizabilitati (CEDCD) este o organizatie nonguvermanentala dedicata promovarii drepturilor copiilor cu dizabilitati intelectuale si facilitării accesului acestora la serviciile de asistenta si protectie.