Fundraiser

Fundatia Licinium

Job expirat

RESPONSABILITATI

Fii Fundraiser Licinium!

Licinium - Fundaţia pentru integrarea şi orientarea socio-profesională a tinerilor cu handicap, organizează o campanie de strângere de fonduri privind promovarea integrării în societate a persoanelor cu handicap.

Platforma "Investiţi în potenţial" :

- Achiziţionarea a 1500 de cărucioare în valoare de 1000 euro/bucata;

- Susţinerea a 500 de tineri cu burse de studii, sociale şi sportive în valoare de 1500 euro/an;

- Finanţarea a 30 de proiecte realizate de către organizaţiile care promovează integrarea socio-profesională a persoanelor cu handicap.

CERINTE

POTI FACE DIFERENTA

- Să fii alături de noi in strângerea de fonduri în calitate de voluntar si partener;

- In locatii culturale (concerte,teatru,opera)sau mall unde vor fi amplasate standuri ale fundatiei, fiecare persoana va fi provocata să se implice prin donaţii directe investind in integrarea tinerilor cu handicap
- Să împarţi cadouri simbolice care să certifice participarea în cadrul campaniei (serveţele, cadouri personalizate şi autocolante).

- Sa faci parte din echipa care va provoca companiile mici si mijloci sa investeasca in sustinea a 3 tineri cu burse sau achizitionarea a 5 scaune rulante care sa confere libertate de miscare acestora.

Persoana proactiva, adaptabila, care sa se implice activ in actiunile Fundatiei Licinium, avand seriozitate si spirit de echipa.

BENEFICII OFERITE

VOLUNTARI

Burse de studii - minim 6 luni 100 - 250 EURO

Adeverinta de practica ca voluntar

Participari la evenimente sociale la care prin fundatie avem acces(CONCERTE,TARGURI,CURSURI,CONFERINTE,EXPOZITI)

Experienta in (PR ,MARKETING,VANZARI)

PARTENERI

Cheltuieli operationale 250 de EURO

Comision din resursele financiare atrase (Burse, Scaune rulante)15-20%.

DESCRIEREA FIRMEI

Fundatia LICINIUM

Coordoneaza Platforma INVESTITI IN POTENTIAL ce promoveaza integrarea tinerilor cu handicap prin volorificarea potentialului fiecaruia.

Cei care au curajul sa raspunda provocari noastre de a se implica vor descoperi ca dincolo de limitari fiecare dintre noi avem ceva de daruit.
Directiile platformei sunt urmatorele

Libertate de Miscare - Atragerea de resurse financiare privind achizitionarea a 1500 de scaune rulante pentru.tineri cu handicap .

Educatie - Forma de integrare sociala prin sustinerea a 500 de bursieri (sport,studii,excelenta).

Fiinantare - 30 de proiecte startap pe 12 luni care sa confere cadrul de dezvoltare profesionala.

IMPREUNA PUTEM FACE DIFERENTA