Front Desk Officer/Receptionist

DONA. LOGISTICĂ

Job expirat

RESPONSABILITATI

Oferă informaţii generale vizitatorilor, furnizorilor, clienţilor şi partenerilor companiei;
Realizează managementul apelurilor telefonice;
Preia și distribuie corespondența fizică şi electronică;
Întocmește documentele necesare pentru expedierea corespondenței;
Gestionează procesul de rezervare a sălilor de ședință;
Asigură activitatea de protocol a societății;
Lansează comenzile de cărți de vizită ale angajaţilor grupului companiilor și de etichete pentru farmacii, către agențiile colaboratoare;
Introduce periodic în sistemul informatic intern, dosarele de încasări pentru farmacii;
Asigură arhivarea în bune condiții a documentelor și a fax-urilor primite;
Face rezervări de cazări și bilete de avion, precum și centralizarea acestora.

CERINTE

Studii superioare (finalizate sau în curs);
Excelente abilităţi de comunicare;
Cunoștințe de operare PC (Word, Excel, Power Point, Outlook);
Abilități de organizare și prioritizare a sarciniilor de lucru;
Atenție la detaliu;
Persoană dinamică, energică și eficientă.

BENEFICII OFERITE

Salariu aliniat pieței;
Tichete de masă;
Card reducere Farmaciile Dona;
Posibilitatea de dezvoltare profesională în cadrul unuia dintre cele mai mari lanțuri de Retail Farmaceutic din România.
Mediu de lucru stabil, plăcut și dinamic.
Program de lucru: luni-vineri: 08:00-16:30 (S1), respectiv 09:30-18:00 (S2);
Locul de muncă: clădire de birouri din sector 6, zonă Militari.

Farmaciile DONA sunt printre cele mai apreciate din România, cu o tradiție de peste 20 de ani.

DONA.LOGISTICĂ, parte a grupului DONA, asigură o distribuție farmaceutică echilibrată, la nivel național și este într-o continuă dezvoltare către alți parteneri.

Grupul DONA a investit în construcția unui depozit complet automatizat la standarde europene de peste 7000 de metri pătrați în localitatea Chitila (județul Ilfov).

Ne continuăm procesul de dezvoltare prin atragerea celor mai buni profesioniști cu ajutorul carora sa ne pastram standardele inalte de calitate in furnizarea de servicii si relationare.