FOTOREPORTER

MAGNETIQUE MARKETING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participarea la diverse evenimente;
- Realizarea fotografiilor si a articolelor referitoare la evenimentele la care ati fost prezent.

CERINTE

- Imaginatie, expresivitate, capacitatea de a surprinde ineditul, atentie sporita la detalii, inventivitate, spontaneitate;
- Experienta in domeniu - minimum un an;
- Experienta in redactarea acticolelor- minimum un an;
- Experienta in media online reprezinta un avantaj;
- Cunostinte foarte bune de limba engleza;
- Studii superioare in domeniul jurnalismului sau comunicarii.

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant;
- Posibilitatea de a lucra in cadrul unei echipe tinere si dinamice;
- Posibilitati de promovare.

Magnetique Marketing – reprezinta unul dintre cei mai dinamici si inovatori publisheri online din Romania si detine in portofoliu sau nume de rezonanta pe piata de reviste online din Romania precum:
- Stiletto.ro (primul portal de fashion & beauty din Romania),
- iDieta.ro (cea mai numeroasa si mai activa comunitate de femei din Romania), site aflat, inca de la lansare, pe primele locuri in trafic.ro si in top 3 publicatii de profil, in ultimul an,
- Maze.ro (prima revista de travel din Romania care iti pune la dispozitie experiente inedite, informatii utile din metropole renumite si instrumente care te ajuta sa-ti planifici vacanta de vis) si
- MenReport.ro (primul portal de life-style masculin din Romania).
- Notoriu.ro (medi, business & advertising)

In 2007, printre proiectele Magnetique se numara si realizarea portalului de entertainment MyKiss.