Fizician teoretician pentru cercetari

Centrul International de Biodinamica

Job expirat

RESPONSABILITATI

Centrul International de Biodinamica angajeaza fizician teoretician pentru
cercetari ce vizeaza :

- aspectele teoretice si experimentale ale tomografiei de impedanta;
- aspectele teoretice si experimentale ale Spectroscopiei de impedanta; modelarea comportarii dielectrice a particulelor cu simetrie axiala (cu mai multe coji;
- aprofundarea teoriei aferente SPR, TIRFM;
- elemente de electrocinetica si microfluidica;
- ¿manipularea¿ controlata a nano beads-urilor magnetice;

Mediu atractiv si salariu motivational!
Posibilitatea dezvoltarii studiilor de doctorat in Co-tutela cu centre de prestigiu din Asia, Europa & SUA

CV la: office@biodyn.ro

CERINTE

fizician teoretician pentru

- ¿manipularea¿ controlata a nano beads-urilor magnetice

BENEFICII OFERITE

DESCRIEREA FIRMEI

Activitatea CIB este structurata pe doua directii majore:
¿ Cursuri de formare postuniversitara (master in Biodinamica) prin colaborare cu Universitatea Bucuresti: Fac. de Biologie, etc
¿ Proiecte de cercetare: (biosenzoristica si biomonitorizare, cu aplicatii in biomedicina si controlul calitatii apei si alimentelor) sustinute prin proiecte nationale si internationale, acestea din urma fiind finantate de: Comisia Europeana, Statele Unite, UNESCO, Japonia, Universitatea Nationala din Singapore si prin programe bilaterale cu Flandra si Franta.
Datorita colaborarii cu unitatile de invatamant superior cat si cu unitatile de cercetare dezvoltare din tara si strainatate, cat si prin intermediul programelor de cercetare-dezvoltare si instruire, CIB are o contributie majora la stabilizarea potentialului tehnologic si de cercetare, precum si la cresterea prestigiului international al Romaniei.