Firma US cauta programator front end

Web Image Factory

Job expirat

RESPONSABILITATI

- experienta actualizata in programare front end:
PHP
Mysql
HTML
Javascript
JQuery
CSS
Bootstrap
Git
WordPress
- solutii optime creative pentru proiecte noi
- analize si estimari de proiecte,
- consultanta in solutii de programare
- capabil sa intervina pe loc pentru urgente
- comunica cu celelalte departamente ale companiei pentru realizarea optima a solicitarilor acestora

CERINTE

- cunoasterea standardelor in vigoare cu impact asupra Internet-ului, precum si a specificului browser-elor celor mai des utilizate
- Abilitati de utilizare a cel putin doua programe dintre urmatoarele : Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe InDesign.
- minim 3 ani experienta hands on
- portofoliu actualizat de lucrari
- preferabil cunoasterea limbii engleza
- creativitate, organizare, seriozitate, atentie la detalii
- respectarea stricta a termenelor limita
- etica profesionala impecabila
Va rugam NU va obositi daca nu sunteti serios. Neseriozitatea descalifica instantaneu. Rugam prezentati proiecte actuale. Doar WordPress este insuficient.

BENEFICII OFERITE

- Plata se negociaza in cadrul interviului, in functie de portofoliul actualizat
- Initial se va lucra per proiect cu posibila perspectiva full time.

Image Factory (webimagefactory.com) este o firma din SUA cu expertiza de 16 ani in consultanta, marketing, branding, si prezenta pe Internet.