Firma de constructii angajeaza contabil sef

EDIL CONSTRUCT DESIGN

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura întocmirea documentelor justificative privind operatiile contabile
- Urmareste înregistrarea cronologica si sistematica în contabilitate a tuturor operatiilor patrimoniale
- Exercita controlul preventiv privind legalitatea operatiunilor
- Asigura controlul înregistrarilor contabile, procedeele de prelucrare a datelor si exactitatea acestora
- Organizeaza pastrarea documentelor justificative, a registrelor si bilanturilor contabile
- Stabileste proceduri de lucru specifice care sa asigure evidenta contabila
- Stabileste principiile de organizare a sistemului informational contabil
- Asigura întocmirea registrelor contabile în conformitate cu legislatia în vigoare
- Asigura întocmirea raportarilor: destinate Administratiei Financiare si de control, bancare, statistice
- Asigura întocmirea si semnarea bilantului contabil si a declaratiilor lunare si trimestriale
- Intocmeste contracte de munca,statul de plata si declaratiile aferenta
- Intocmeste ordine de plata
- Participa la elaborarea si actualizarea fiselor de post ale salariatilor

CERINTE

Expert contabil, experienţă minimum 5 ani,,utilizarea şi operarea unui program de contabilitate de actualitate (SAGA) şi a pachetului Microsoft Office. Domiciliul aproape de zona Baneasa - Sisesti . Permis categoria B si autoturism

BENEFICII OFERITE

Se discuta la interviu.

DESCRIEREA FIRMEI

Firma de constructii, instalatii si amenajari interioare