FARMACIST SI VIITORI FARMACISTI (STUDENTI AN 3, 4, 5)

SC FARMACIA ALISSA RETAIL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI:

- Elibereaza medicamentele cu prescriptie medicala;
- Informeaza pacientii despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse;
- Identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari;- Interactioneaza cu clientul si face recomandari individualizate, in functie de nevoile sale;
- Administreaza stocurile si isi asuma gestiunea colectiva impreuna cu tot personalul din unitatea farmaceutica;
- Intocmeste comanda pentru aprovizionarea farmaciei;
- Verifica si centralizeaza retetele pentru Casa de Asigurari.
- Promoveaza imaginea companiei prin oferirea de consultanta clientilor/pacientilor;

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:

Mai mult decat orice cautam persoane pentru postul de Farmacist care sa dea dovada de calitatea de OM in acest domeniu destinat relatiilor cu alti OAMENI de diverse tipuri. Persoane care sunt deschise catre a invata desi au invatat pana acum, care vor sa invete pe altii pentru a se asigura un echilibru de cunostinte in fiecare locatie avuta in vedere . Persoane care nu refuza locatiile din prisma ideii "vreau daca se poate sa fie la scara blocului unde locuiesc". Persoane active si intreprinzatoare.

- Studii superioare de specialitate -finalizate sau in curs de finalizare;
- Certificat de Membru al Colegiului - cei care au terminat;
- Abilitati de relationare si comunicare.
- Initiativa, Spirit antreprenorial
- Consecventa; Ambitie si putere de munca
- Capacitate de organizare si de coordonare a unui colectiv
- Orientare catre relatia cu clientul; orientare catre pacient
- Cunostinte operare PC
- Atentie distributiva
- Deschidere catre asimilarea de noi cunostinte, flexibilitate, dorinta de perfectionare.

BENEFICII OFERITE

BENEFICII:
Se lucreaza in doua ture, 8 ore, programul general al farmaciilor fiind 8-21. De asemenea se lucreaza si doua week-enduri pe luna , la fel in ture.

Se ofera salariu motivant, pachet de beneficii in completare, oportunitati reale de promovare intr-o echipa de profesionisti.
Un mediu de lucru profesionist axat pe dezvoltarea personala;

DESCRIEREA FIRMEI

Companie tanara, in continua dezvoltare