Farmacist Inlocuitor Persoana Responsabila

QUICK PHARMA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Distribuitor autorizat de produse farmaceutice angajeaza Farmacist- Inlocuitor Persoana Responsabila.
-Activitatea se desfasoara doar la sediu;
-Activitatea NU presupune coordonarea activitatilor specifice depozitului, precum: receptia, manipularea, depozitarea si pregatirea comenzilor;

Inlocuitorul persoanei Responsabile preia sarcinile Persoane Responsabile pe perioada absentei acesteia, reprezentand departamentul de asigurare a calitatii, astfel:
-Se asigura de respectarea tuturor regulilor de buna practica in distributie;
-Se asigura de exsitenta tuturor inregistrarilor, documentelor si informatiilor necesare monitorizarii trasabilitatii fiecarui medicament, de la receptie pana la farmacie;
-Asigura intocmirea, implementarea si urmarirea tuturor procedurilor de lucru, a procedurilor standard de operare si instructiunilor de lucru;
-Coordonarea operatiunilor de retragere a medicamentelor, precum si aprobarea retururilor;
-Mentine relatia cu autoritatiule (ANMDMR);
-Altele specifice postului

CERINTE

-Absolvent al Facultatii de Farmacie;
-Certificat de Membru al Colegiului Farmacistilor din Romania;
-Cunostinte operare PC;
-Experienta si cunoasterea temeinica a legislatiei farmaceutice reprezinta un avantaj;
-Abilitati de comunicare si organizare

SC QUICK PHARMA SRL este o companie farmaceutica autorizata din 2017 pentru distributia angro a medicamentelor, cu sediul central in Bucuresti / Romania si depozitul principal in Chitila, o localitate invecinata cu Bucuresti, dar avem posibilitatea depozitarii si in depozitele secundare din Cluj, Iasi si Timișoara.
Principiul pe care ne bazăm în activitatea noastră este dezvoltarea de parteneriate personalizate cu clienţii noştri. Ne adaptăm nevoilor partenerilor noştri, flexibilitatea este unul dintre beneficiile colaborării cu QUICK PHARMA.