Farmacist Diriginte (ORAS GIURGIU)

Farmaplanet

Job expirat

RESPONSABILITATI

- coordonarea si organizarea intregii activitati din cadrul farmaciei si a personalului din subordine
- efectueaza comenzi catre furnizori
- gestionarea stocurilor de marfa
- supravegheaza si elibereaza medicamentele cu prescriptie medicala
- elibereaza si taxeaza retete compensate si gratuite
- supravegheaza prepararea retetelor magistrale si preparate oficinale, intocmeste documentatia pentru prepararea lor
- supravegheaza divizarea preparatelor oficinale de catre personalul auxiliar
- tine evidenta produselor toxice si stupefiante

CERINTE

- obligatoriu absolvent al Facultatii de Farmacie
- eperienta in domeniu
- capacitate de organizare si de coordonare a unui colectiv
- orientare catre relatia cu clientul
- cunostinte operare PC
- atentie distributiva
- comunicativ
- orientare catre pacient

BENEFICII OFERITE

Salariu net intre 2700 - 3000 RON in fuctie de experienta si capacitati organizatorice;
Bonuri de masa;
Se asigura masina de serviciu + telefon;

Farma Planet reprezinta un lant modern de farmacii aflat in plina dezvoltare.