FARMACIST DIRIGINTE

SANTEFARM

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordoneaza, supervizeaza si motiveaza personalul din farmacie;
Elibereaza medicamentele cu prescriptie medicala;
Supravegheaza eliberarea medicamentelor de catre asistentii de farmacie;
Identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari;
Tine evidenta produselor toxice si stupefiante;
Face parte din comisia de inventariere periodica;
Administreaza stocurile si isi asuma gestiunea colectiva impreuna cu personalul din farmacie;
Intocmeste comanda pentru aprovizionarea farmaciei;
Verifica si centralizeaza retetele pentru Casa de Asigurari;
Promoveaza imaginea companiei prin oferirea de consultanta clientilor/pacientilor.

CERINTE

Experienta de minim 2 ani pe o pozitie similara;
Studii superioare de specialitate (Facultatea de Farmacie);
Autorizatie de Libera Practica sau Certificat de Membru al Colegiului;
Cunostinte operare PC;
Abilitati de relationare si comunicare;
Atitudine practiva - initiativa, spirit antreprenorial;
Consecventa, ambitie si putere de munca;
Cunostinte solide de Managementul Echipei, necesare in organizarea si coordonarea echipei din subordine;
Orientare catre pacient;
Atentie distributiva;
Deschidere catre asimilarea de noi cunostinte, flexibilitate, dorinta de perfectionare.

BENEFICII OFERITE

Farmacie noua - sector 5 - zona Panduri

Oportunitate de dezvoltare intr-un lant de farmacii aflat in expansiune si care face parte dintr-un important grup farmaceutic;
Salariu motivant, comision corespunzator performantelor.

DESCRIEREA FIRMEI

LANT DE FARMACII