Farmacist Diriginte

Remedio Farmacii

Job expirat

RESPONSABILITATI

- coordonarea si organizarea intregii activitati din cadrul farmaciei si a personalului din subordine
- efectueaza comenzi catre furnizori
- gestionarea stocurilor de marfa
- supravegheaza si elibereaza medicamentele cu prescriptie medicala
- elibereaza si taxeaza retete compensate si gratuite
- supravegheaza prepararea retetelor magistrale si preparate oficinale, intocmeste documentatia pentru prepararea lor
- supravegheaza divizarea preparatelor oficinale de catre personalul auxiliar
- tine evidenta produselor toxice si stupefiante

CERINTE

- obligatoriu absolvent al Facultatii de Farmacie
- eperienta in domeniu
- capacitate de organizare si de coordonare a unui colectiv
- orientare catre relatia cu clientul
- cunostinte operare PC
- atentie distributiva
- comunicativ
- orientare catre pacient

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant in functie de experienta si abilitati;
Bonuri de masa;
Prime/Bonusuri;
%din vanzari;
Climat organizational placut;
Acces la formare profesionala si cursuri de specialitate

Remedio reprezenta un lant farmaceutic aflat intr-o puternica campanie de relansare si expansiune, la nivel national.
Cu un important aport de investitii, lantul Remedio beneficiaza de experienta lanturilor farmaceutice din Marea Britanie, Islanda, Croatia si alte tari din Europa.

Remedio este interesat de recrutarea unei echipe experimentate, dormice de a lucra intr-un mediu professional, solicitant, dar si bogat in motivatii.