Farmacist

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Coordoneaza intreaga activitate care se desfasoara in farmacie pe tura respectiva;
- Elibereaza medicamentele si retetele compensate sau gratuite;
- Oferira asistenta de specialitate pacientilor care se prezinta in farmacie fara prescriptie medicala;
- Informeaza permanent medicii cu care colaboreaza farmacia in legatura cu produsele nou aparute.
- Gestioneaza stocul de produse din farmacie;
- Urmareste termenele de valabilitate al produselor din farmacie;

CERINTE

Cerinte:
- Studii superioare finalizate in domeniul farmaceutic;
- Certificat de membru al colegiului Farmacistilor;
- Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa, empatie, descis la dialog, calm, un bun control comportamental;
- Experienta de minim 1 an in domeniul farmaceutic constituie avantaj;
- Cunostinte operare MS Office.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- Stabilitatea locului de munca in cadrul unei companii in continua expansiune;
- Oportunitatea de a lucra intr-o echipa profesionista.