Farmacist

AMO Parteners

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asigura calitatea serviciilor si produselor propuse clientilor
- informeaza pacientii despre modul de utilizare a medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse
- identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari, in functie de nevoile sale
- administreaza stocurile din farmacie si isi asuma gestiunea colectiva impreuna cu personalul din unitate
-lanseaza comenzi catre furnizori, verifica existenta unui stoc optim de produse corelat cu vanzarea acestora
-intocmeste diverse rapoarte de vanzari
-participa la receptia marfurilor si se asigura de corectitudinea livrarilor
-coordoneaza echipa de asistenti de farmacie si stabileste impreuna cu acestia obiectivele care trebuiesc atinse
-anunta serviciul de achizitii despre produse nou aparute sau care sunt solicitate de pacienti

CERINTE

- studii superioare in domeniul farmaceutic (Facultatea de Farmacie)
- membru in Colegiul farmacistilor din Romania cu certificatul vizat la zi
- cunostinte solide in fitoterapie, in dietetica , cosmetica si sanatate
- cunostinte operare PC (word, excel, internet)
- abilitati de organizare, munca in echipa, seriozitate, dorinta de implicare
- orientare catre pacient

BENEFICII OFERITE

- carte munca
- prime
- mediu de lucru civilizat si colegial, cu reale perspective de evolutie

HR Company providing selection&recruitment, executive search and head-hunting