Farmacist

M-grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Supravegheaza si elibereaza medicamentele cu prescriptie medicala

- Elibereaza si taxeaza retete compensate si gratuite

- Prepara retete magistrale si preparate oficinale, intocmeste documentatia pentru prepararea lor

- Supravegheaza divizarea preparatelor oficinale de catre personalul auxiliar

- Tine evidenta produselor toxice si stupefiante

CERINTE

- Obligatoriu absolvent al Facultatii de Farmacie

- Orientare catre relatia cu clientul

- Cunostinte operare PC

- Atentie distributiva

- Comunicativ

- Dornic sa acumuleze cat mai multe cunostinte in domeniu

- Orientare catre pacient

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant

- Mediu de lucru placut

- Posibilitati de promovare

- Garantia corectitudinii contractuale

M-GRUP reprezinta un ansamblu de 23 de companii cu activit¿ti diverse, orientate în principal c¿tre sectoarele farmaceutic/IT/imobiliar/productie.
Numarul de angajati pe Bucuresti este in prezent de aproximativ 700.
Montero, membra a M-grup, a fost infiintat in 1993, ca societate mixta romano-slovena si are in prezent 10 filiale in toata tara, acoperind astfel zonele cele mai importante: Bucuresti, Braila, Brasov, Constanta, Craiova, Cluj, Iasi, Oradea, Sibiu, Timisoara.

Domenii de activitate ale M-grup:
- Import si distributie de produse farmaceutice si parafarmaceutice, dispozitive medicale, produse veterinare;
- Produse si servicii informatice
- Servicii de asigurarea calitatii;
- Servicii media;
- Productie de bunuri: materiale stomatologice, instrumentar stomatologic si chirurgical, mobilier farmaceutic, confectii metalice;
- Servicii imobiliare