FARMACIST

REMEDIO FARMACII

Job expirat

RESPONSABILITATI

Elibereaza medicamentele cu prescriptie medicala;
Supravegheaza eliberarea medicamentelor de catre asistentii de farmacie;
Informeaza pacientii despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse;
Identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari;
Prepara retete magistrale si preparate oficinale, intocmeste documentatia pentru prepararea lor;
Supravegheaza divizarea preparatelor oficinale de catre personalul auxiliar;
Tine evidenta produselor toxice si stupefiante;
Face parte din comisia de inventariere periodica;
Administreaza stocurile si isi asuma gestiunea colectiva impreuna cu tot personalul din unitatea farmaceutica;
Intocmeste comanda pentru aprovizionarea farmaciei;
Promoveaza imaginea companiei prin oferirea de consultanta clientilor/pacientilor;

CERINTE

- obligatoriu absolvent al Facultatii de Farmacie/ Scoala postliceala
- orientare catre relatia cu clientul
- cunostinte operare PC
- atentie distributiva
- comunicativ
- dornic sa acumuleze cat mai multe cunostinte in domeniu
- orientare catre pacient

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant salariu fix+bonusuri in functie de vanzari
Mediu de lucru placut
Posibilitati de dezvoltare

Lantul de farmacii Remedio este un lant cu traditie pe piata farmaceutica din romania, iar in acest moment se afla intr-o campanie de relansare, cautand persoane dinamice, care vor sa participe la crearea unui nou proiect in domeniul farmaceutic.