FARMACIST

REMEDIO FARMACII

Job expirat

RESPONSABILITATI

Elibereaza medicamentele cu prescriptie medicala;
Supravegheaza eliberarea medicamentelor de catre asistentii de farmacie;
Informeaza pacientii despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse;
Identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari;
Prepara retete magistrale si preparate oficinale, intocmeste documentatia pentru prepararea lor;
Supravegheaza divizarea preparatelor oficinale de catre personalul auxiliar;
Tine evidenta produselor toxice si stupefiante;
Face parte din comisia de inventariere periodica;
Administreaza stocurile si isi asuma gestiunea colectiva impreuna cu tot personalul din unitatea farmaceutica;
Intocmeste comanda pentru aprovizionarea farmaciei;
Promoveaza imaginea companiei prin oferirea de consultanta clientilor/pacientilor;

CERINTE

- obligatoriu absolvent al Facultatii de Farmacie/ Scoala postliceala
- orientare catre relatia cu clientul
- cunostinte operare PC
- atentie distributiva
- comunicativ
- dornic sa acumuleze cat mai multe cunostinte in domeniu
- orientare catre pacient

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial motivant salariu fix+bonusuri in functie de vanzari
-Mediu de lucru placut
-Posibilitati de dezvoltare

Lantul de farmacii Remedio este un lant cu traditie pe piata farmaceutica din romania, iar in acest moment se afla intr-o campanie de relansare, cautand persoane dinamice, orientate spre cariera.