Farma - National Sales Manager

Ascendis Consulting SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- profitabilitatea
- accentul pus pe produsele promovate curente
planul periodic
- clasificarea clientilor in functie de potential si - dezvoltarea planului de actiune
conducerea, indrumarea si motivarea unei echipe de
- Reprezentanti Medicali, instruirea si sprijinirea acestora in stabilirea de relatii cu clientii, planificarea si gestionarea dezvoltarii activitatilor de vanzari, pentru a garanta faptul ca personalul se dezvolta si ca resursele sunt utilizate in mod eficient, iar obiectivele sunt atinse.

CERINTE

- Experienta vanzari farma de minim 5 ani
- Experienta de management de minim 3 ani
- Orientare catre standarde de lucru si rezultate superioare
- Business awareness si orientare catre client
- Implicare si atitudine proactiva
- Leadership
- Dezvoltarea subordonatilor
- Stabilirea unor directii clare de actiune
- Judecata/decizie si asumarea riscului
- Gandire analitica si pragmatica

BENEFICII OFERITE

Companie multinationala, salariu conform pozitiei in piata si bonus bazat pe performante profesionale, Masina, Laptop, Telefon