Expert Vanzari (Lucrator Comercial )

TRITEX DESIGN

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sa primeasca clientii in magazin sa-i sfatuiasca tinand cont de nevoile exprimate; sa incheie vanzarea
- Sa cunoasca caracteristicile produselor si sa poata explica si demonstra cum functioneaza ele, sa transmita cu entuziasm povestea lor
- Sa incaseze bani si sa isi organizeze gestiunea
- Sa ia in primire produsele, sa le verifice functionarea, sa le eticheteze si sa le puna in raft in conformitate cu politica de merchandising.
- Sa ajute la intocmirea periodica a inventarului si sa mentina permanent magazinul curat
- Sa transmita sefului de magazin idei si sugestii de imbunatatire a activitatii.

CERINTE

Cautam o persoana inzestrata cu abilitati de comunicare, vanzare si customer service, orientata spre atingerea obiectivelor propuse, capabila sa rezolve probleme si sa ia decizii.
- Buna cunoastere a limbii engleze sau spaniole
- Cunostiinte de operare a PC-ului (Office)
- Initiativa, spirit organizatoric, seriozitate
- Entuziasm si dinamism
- Prezenta agreabila
- Disponibilitate de a lucra in week-end si in zilele de sarbatori legale

Experienta anterioara fie in vanzari retail, fie in interactiunea cu copiii nu sunt obligatorii, dar pot constitui un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Oferim un program complex de inductie, un pachet salarial motivant, bonusuri pentru atingerea obiectivelor stabilite, posibilitati de promovare.

Imaginarium este o companie spaniola specializata in retailul de jucarii cu magazine in peste 29 de tari. Imaginatie si bucurie, educatie si creativitate, pentru o copilarie mai buna si la indemana tuturor este ceea ce isi propune sa ofere Imaginarium; un loc magic atat pentru copii cat si pentru parinti si bunici