Expert IT

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Analiza, proiectarea şi dezvoltarea unei platforme web şi a aplicaţiilor web;
• Investigarea erorilor tehnice/funcţionale şi generarea de soluţii adecvate;
• Întreţinerea proiectelor web based pentru dezvoltarea şi administrarea paginii web;
• Analizarea, proiectarea şi testarea diferitelor aplicaţii utilizate în cadrul companiei;
• Se asigură că rapoartele şi alte documente administrative din cadrul departamentului său îndeplinesc cerinţele stabilite conform diverselor norme de calitate;
• Administrarea e-mailurilor şi transmiterea lor către departamentele solicitate
• Asigurarea unor standarde de calitate înalte pentru serviciile pe care le are în sarcină;
• Dezvoltă şi întreţine aplicaţii pentru baze de date, optimizări interogări, proceduri stocate;
• Creează interfaţa paginii conform planurilor stabilite şi asigura o conexiune eficace şi accesibilă pentru utilizatori;
• Raportează zilnic statusul sarcinilor alocate prin aplicaţiile interne specifice.

CERINTE

• Experienţă minimă: Cel puţin 3 ani experienţă profesională de specialitate în domeniul IT (aria dezvoltare);
• Cunoştinţe solide în aplicaţii informatice, SQL Server;
• Cunoştinţe temeinice despre baze de date;
• SQL şi OWF, HTML, Javascript şi Microsoft Viso;
• Cunoaşterea/experienţa în lucru cu un framework PHP de tip MVC, + Flash Actionscript, + JAVA, + Perl, +scripting Bash, + reţelistică/administrare server (instalare, configurare servicii);
• Confidenţialitate şi non-concurenţă în exercitarea funcţiilor de serviciu.
• Cunoaştere excelentă a cerinţelor de programare impuse de mediul web;
• Capacitatea de diagnosticare, analiză şi sinteză;
• Receptivitatea la schimbare;
• Tenacitate, perseverenţă, adaptabilitate;
• Capacitatea de asimiliare de noi cunoştinţe;
• Simţul datoriei şi al responsabilităţii;
• Autocontrol;
• Obiectivitate, rigurozitate şi seriozitate;
• Abilităţi de rezolvare a problemelor, implicare şi dorinţa de dezvoltare personală;
• Capacitatea de a lucra în echipă;
• Abilităţi de gestionare a timpului şi stresului;
• Calităţi în planificarea, administrarea şi supravegherea de proiecte;
• Abilităţi de comunicare, prezentare şi finalizare activităţi;
• Abilităţi sociale;
• Flexibilitate;
• Proactiv;
• Cunoştinţe – nivel avansat de limba română şi engleză .
• Titlu universitar (Diplomă de licenţă, Diplomă în automatică sau într-o altă disciplină din domeniul IT);
• Formare complementară în Managementul Proiectelor IT.