EXPERT COORDONATOR

Federatia ONPHR

Job expirat

RESPONSABILITATI

ATRIBUTIILE PRINCIPALE:
- Realizeaza planificarea detaliata a activitatilor/implicarea resurselor umane
in cadru proiectului, in conformitate cu graficul de activiati
- Coordonarea eficienta a activitatilor proiectului, a expertilor pe termen lung/scurt in vederea atingerii obiectivelor stabilite, in conformitate cu aplicatia de finantare
- Planifica, coordoneaza si evalueaza realizarea livrabilellor in cadrul proiectului, in conformitate cu specificatiile din aplicatia de finantare
- Coordoneaza monitorizarea si evaluarea activitatatii expertilor in cadrul proiectului
- Redacteaza rapoarte periodice, prezentari si materiale de sinteza

CERINTE

- Studii superioare, de preferinta in domeniul social
- Experienta relevante in coordonarea de activitati in domeniul social (de preferinta in domeniul dizabilitatii)
- Experienta in management/ conducerea unei echipe de minim 5 ani
- Foarte bune capacitati de organizare si planificare
- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere

BENEFICII OFERITE

Doar candidatii selectati urmeaza sa fie contactati pentru interviu.

Federatia “Organizatia Nationala a Persoanelor cu Handicap din Romania” (ONPHR) este o organizatie neguvernamentala, umanitara, pentru drepturile omului, apolitica si non-profit, cu personalitate juridica si durata nedeterminata. ONPHR este o federatie constituita din organizatii neguvernamentale ale persoanelor cu dizabilitati si pentru persoanele cu dizabilitati care dezvolta programe vizand egalizarea sanselor, integrarea si incluziunea sociala a persoanelor cu dizabilitati.