Expert contabil

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Agentie de recrutare cauta candidati cu urmatorul profil :

-evidenta contabila generala si intocmirea situatiilor financiare conform legislatiei in vigoare;
-intocmirea declaratiilor pentru bugetul statului;
-intocmirea documentelor contabile;
-inregistrarea documentelor in programul de contabilitate;
-introducerea in contabilitate a facturilor de la furnizorii interni si externi;
-intocmirea situatiei financiar-contabile pana la balanta si bilant;
-operare plati interne si externe;
-urmarirea scadentelor la plata pt. furnizori, prestatori de servicii etc.;
-verificarea extraselor din banca cu instrumente de plati si incasari aferente fiecarei operatiuni;
-verificarea soldurilor conturilor cu care opereaza societatea.

CERINTE

-absolvent studii de specialitate;
-minim experienta 1 an intr-o pozitie similara;
-capacitate de analiza si evaluare a informatiei;
-rezistenta la stres si sarcini repetitive;
-cunoasterea legislatiei in domeniu;
-abilitati de operare pe calculator;
-asumarea responsabilitatii pentru activitatea depusa;
-atentie la detalii.