EXPERT CONTABIL

AMIA INTERNATIONAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

EXPERT Contabil,
supravegheaza contabilitatea si intocmeste sau verifica si semneaza situatiile financiare;
acorda asistenta privind organizarea si tinerea contabilitatii.
efectueaza analize economico-financiare, audit financiar-contabil si evaluari patrimoniale
efectueaza expertize contabile dispuse de organele judiciare sau solicitate de persoane fizice ori juridice in conditiile prevazute de lege;
executa alte lucrari cu caracter financiar-contabil, fiscal, de organizare administrativa si informatica;
indeplineste, potrivit dispozitiilor legale, atributiile prevazute in mandatul de cenzor la societatile comerciale;
acorda asistenta de specialitate necesara pentru infiintarea si reorganizarea societatilor comerciale
efectueaza pentru persoane fizice si juridice servicii profesionale care presupun cunostinte de contabilitate.

CERINTE

Experienta pe un post similar,
Studii superioare de specialitate,
Cunoatere buna a legislatiei in vigoare,
Cunoastrea programului WINMENTOR, constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

pachet salarial competitiv,
mediu de lucru adecvat,
oportunitate de dezvoltare a carierei profesionale

Companie importatoare si producatoare de seminte legume, flori, gazon, material saditor, bulbi de flori, lucerna, arpagic, rasaduri, conifere, ghivece, produse si accesorii pentru animale de companie