EXPERT CLIENTELA

Distrigaz Sud

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvolta si implementeaza proiecte de modernizare si imbunatatire a activitatilor derulate in domeniu tehnic ¿ clientela in cadrul Distrigaz Sud pentru a asigura satisfactia si retentia clientilor.
- Initiaza si deruleaza proiecte de modernizare legate de gestiunea si tehnica clientela, asigurand implementarea unitara a concepului de ¿consiliere client¿ la nivelul Distrigaz Sud;
- Contribuie la realizarea proceselor interne care vor asigura un punct unic de contact al clientilor cu organizatia, pentru preluarea si solutionarea solicitarilor acestora;
- Furnizeaza know-how functional pentru punerea in aplicare a diverselor operatiuni la interfata cu activitatea de distributie gaze naturale, specifice relatiei cu clientii companiei;
- Contribuie, prin proiectele derulate, la optimizarea colaborarii intre toate departamentele implicate in proiectarea si implementarea unor solutii tehnice de distributie customizate pentru clienti
- Propune si urmareste realizarea actiunilor corective in domeniul tehnic ¿ clientela;

CERINTE

- Capacitate de planificare si organizare;
- Orientare catre client;
- Initiativa;
- Capacitate de lucru in echipa;
- Disponibilitate de deplasari in teritoriu;
- Studii superioare tehnice sau economice finalizate;
- Foarte bune cunostinte de operare PC (Word, Excel, Baze de date)

BENEFICII OFERITE

- Un mediu de lucru profesionist si dinamic;
- Training de specialitate;
- Posibilitati de dezvoltare profesionala intr-o companie multinationala.

Distrigaz Sud ¿ filiala a grupului Gaz de France ¿ detine o pozitie importanta pe piata gazelor naturale din Romania si tinteste sa devina un actor important intr-o Europa noua a energiei