Expert achizitii publice

URBIO RO

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Monitorizeaza si urmareste oportunitati de licitatii;
- Identifica anunturile publicate pe website-urile oficiale (ex: SEAP) cu privire la contractele de achizitii publice sau contractele de achizitii beneficiari privati (APDRP), precum si a celor internationale din domeniul de activitate al companiei
- Monitorizeaza statusul licitatiilor pe rol (clarificari, contestatii, amanari, anulari, etc.);
- Studiaza documentatii de atribuire;
- Solicita clarificari autoritatilor contractante;
- Urmareste daca societatea indeplineste conditiile de calificare sau eligibilitate prevazute in documentatiile de atribuire;
- Intocmeste documentatia solicitata prin caietul de sarcini, fisa de date, etc in vederea participarii la procedurile de achizitii publice;
- Colaboreaza cu toate departamentele pentru a introduce in oferta toate documentele necesare participarii la licitatii;
- Se ocupa de identificarea expertilor solicitati in cadrul documentatilor de atribuire si pregateste documentele necesare dovedirii indeplinirii tuturor cerintelor;
- Participa la sedinte de deschidere a ofertelor;
- Raspunde la solicitari de clarificari din partea comisiilor de evaluare;
- Actualizeaza baza de date de licitatii;
- Urmareste continuu modificarile in legislatia privind achizitiile publice;
- Intocmeste diverse situatii solicitate de conducerea companiei;
- Participa activ la implementarea proiectelor in desfasurare;

CERINTE

- Studii superioare in domeniul tehnic
- Minim 2 ani in domeniul achizitiilor publice;
- Cunosterea legislatiei nationale aplicabile in domeniul achizitiilor publice;
- Limba engleza nivel mediu/avansat
- Abilitati de comunicare, abilitati de negociere, spirit de observatie , abilitati de lucru in echipa,
- Operare PC in programele: Internet Explorer,Outlook Express, Microsoft Office;
- Disponibilitate pentru deplasari scurte (deplasari pe proiecte) si ocazional deplasari in strainatate;
- Cunostiinte intocmire devize, situatii de plata, antemasuratori etc., constituie avantaj
- Permis de conducere categ. B

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial negociabil in functie de competente, incepand cu 3.000 lei net.
Posibilitati de afirmare si promovare.
Oportunitatea de a lucra într-o companie aflată în continua crestere, alături de o echipă tânără.

Grupul de firme cu capital integral privat URBIO are ca principal obiectiv promovarea și comercializarea pe teritoriul României și al Republicii Moldova a " tehnologiilor verzi", prietenoase cu mediul. În prezent URBIO promovează noi concepte și proiecte privind producerea energiei electrice provenite din surse regenerabile, oferind clienților săi, persoane fizice și juridice, soluții pentru diminuarea semnificativă a costurilor privind consumul de energie electrică.
Cu dorință de muncă și încredere în forțele proprii și în reușita noastră, ne desfășurăm activitatea în două puncte de lucru, două orașe mari ale României: București și Iași, cel din urmă fiind sediul principal.