Expert achizitii componente auto

MRINetwork KPS GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvolta strategia de business pentru achizitiile de componente auto in cadrul companiei;
- Creaza, dezvolta si implementeaza politica si procedurile de achizitii de componente auto in cadrul companiei;
- Organizeaza licitatii electronice pentru achizitia de componente auto, in timp real si se asigura de atingerea obiectivelor de performanta propuse;
- Face selectie de oferte conform obiectivelor de performanta stabilite;
- Dezvolta si mentine relatii de afaceri cu furnizorii interni si externi de componente auto;
- Negociaza si incheie contracte comerciale cu furnizorii interni si externi de componente auto, negociaza preturile de achizitie pentru componente auto;
- Asigura eficienta intregului proces de achizitii in cadrul companiei;
- Urmareste derularea in conditii optime a operatiunilor de achizitie interna si externa;
- Programeaza comenzile si livrarile de componente auto conform comenzilor lansate;
- Se asigura de conformitatea din punct de vedere tehnic si al provenientei produselor comandate;
- Cauta permanent noi furnizori de componente auto si se asigura de bonitatea acestora in piata;
- Urmareste derularea tuturor comenzilor si livrarilor de componente auto, conform clauzelor contractuale negociate;
- Studiaza in permanenta piata, cunoaste detaliile pietei de profil si reactioneaza in timp real la orice modificare care are impact asupra businessului pe care il desfasoara.

CERINTE

- Studii superioare profil tehnic;
- Abilitati avansate de utilizare calculator (Microsoft Office - Word, Excel, Outlook Express); cunostinte SAP constituie avantaj;
- Experienta in domeniu auto minim 4 ani;
- Experienta in domeniul comercial, achizitii, logistica, import minim 3 ani;
- Foarte buna cunoastere a pietei interne si externe de componente auto;
- Excelente abilitati de negociere;
- Spirit de observatie si capacitate de concentrare;
- Atentie la detalii si atentie distributiva;
- Foarte buna viteza de reactie;
- Capacitate de organizare a activitatii proprii;
- Capacitate de a lucra in conditii de stres;
- Abilitati de planificare si controlul timpului;
- Disponibilitate la program de lucru prelungit;
- Permis de conducere categoria B;
- Limba engleza nivel avansat. Alta limba de circulatie internationala constituie avantaj.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant;

Candidatii interesati pot aplica si direct pe adresa: contact@mriww-kps.ro sau la nr. de fax: 031. 816.94.53. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru interviu.

MRINetwork KPS GROUP is a human resources consultancy company. We are providing recruitment services and services related to human resources. To our clients we are offering a tailor-made solution capable to meet their present and future business needs. Our consultants way of approach is focused on consultative sales. In general, we are looking to identify each of our client specific need and to develope for them a particular solution to their problems.