Expert achizitii

Professional HR Agency

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Responsabil pentru dezvoltarea si gestionarea cumpararilor pentru proiect conform
procedurilor interne, asigurandu-se ca sunt respectate etapele proiectului si targeturile
de calitate, cost si timp de livrare;
• Este responsabil de procesul de cereri de oferte folosind lista furnizorilor aprobati, sau
de gasirea de furnizori noi, in functie de cerintele proiectului;
• Colaboreaza cu furnizorii pentru a gasi solutii optime de cost (analiza reducere
costuri);
• Negociaza cu furnizorii preturile, conditiile de achizitie, termenele de livrare si
modalitatile de plata;
• Verifica corectitudinea preturilor din facturile furnizorilor si daca acestea corespund cu
preturile din contract sau din comanda;
• Introducerea comenzilor in sistem;

CERINTE

• Studii superioare - profil Tehnic (Instalatii in Constructii sau Electric reprezinta
avantaj) sau Economic;
• Limba Engleza - nivel mediu;
• Cunostinte MS Office, Programe ERP - SAP (reprezinta avantaj);
• Experienta in Achizitii Directe (reprezinta avantaj);
• Abilitati de negociere;
• Capacitate de a putea lucra simultan pentru mai multe proiecte.

Professional, lider pe piata agentiilor de Resurse Umane din Romania, ofera clientilor sai servicii complete in domeniul resurselor umane: recrutare, testare, selectie si plasare de personal, administrare de personal, executive search, evaluare de personal, assessmnet & development centers, audit organizational si training.
Pastram confidentialitatea si tratam cu profesionalism fiecare candidatura.

Site: www.professional.com.ro

Sediul central:
Bucuresti
B-dul. Alexandru Ioan Cuza, nr. 4, Sector 1

Filiale:
Brasov, Cluj-Napoca, Craiova, Iasi, Ploiesti, Timisoara.

Rep Moldova - Chisinau
MD-2068, Chisinau, str. Miron Costin nr. 7, biroul 404

Bulgaria - Sofia
Sofia 1000,B-dul Vitosha, nr.66, etaj 4