Expeditor Marfuri/ International Freight Forwarder

Best Corporate Labour Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Introducerea in sistemul electronic a datelor specifice transporturilor de export / import;
- Asigurarea pastrarii documentelor justificative legate de operatiunile de transport;
- Tracking & tracing pentru toate cursele realizate;
- Propunerea solutiilor de transport;
- Efectuarea facturilor catre clienti si livrarea prin curier - inainte de livrarea marfurilor la import;
- Urmarirea incasarilor facturilor emise;
- Intocmirea dosarelor ( import / export ) pentru fiecare transport;
- Intocmirea rapoartelor operative;
- Mentinerea relatiei cu furnizorii de transport existenti si dezvoltarea relatiilot cu furnizori noi;
- Negocierea costurilor de transport;
- Colaborarea cu departamentul de vanzari pentru a oferi solutii si preturi;
- Dezvoltarea portofoliului de clienti;
- Colaborarea cu agentii economici si institutiile implicate in activitatea de expeditii.

CERINTE

- Experienta minim 5 ani in operatiunile de transport rutier / Serviciu Clienti;
- Limba engleza fluent, scris si vorbit;
- Operare PC (MS Office);
- Minim: absolvent studii medii.

We are a friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavour to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.