Expeditor international marfa

SC Bursa HR Management SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

Identifica si propune cele mai bune solutii de transport din punct de vedere al costurilor si duratei de tranzit, conform nevoilor clientilor;
Coordoneaza contracte de transport international prin urmarirea derularii in toate etapele de desfasurare, de la preluarea solicitarii de transport, intocmirea ofertei, negociere, urmarirea efectiva a transportului, pana la destinatie si incasarea facturii de transport;
Ofera suport si mentine relatia cu clientii privind stadiul transportului;
Mentine permanent relatia cu societatile de transport agreate de companie;
Urmareste incasarea creantelor de la clienti;
Intocmeste si intretine rapoartele operationale specifice activitatii;
Indeplineste obiectivele de profitabilitate stabilite.

CERINTE

Esti candidatul potrivit daca:

Esti o persoana comunicativa, convingatoare si persuasiva, organizata pentru a face fata mai multor sarcini in acelasi timp;
Ai initiativa si orientare catre rezolvarea problemelor, flexibilitate;
Ai abilitati de vanzare si negociere;
Esti serios, punctual, meticulos si te adaptezi usor diferitelor situatii;
Ai cunostinte de limba engleza, scris si vorbit; constituie un avantaj cunoasterea la nivel cel putin mediu a unei alte limbi: franceza, italiana sau germana;
Cunosti sistemele de operare calculator (MS Office: Word, Excel, Outlook);
Ai vechime in domeniul muncii de minim 1 an;
Ai experienta de minim 6 luni in domeniul expeditiilor nationale si internationale rutiere de marfa;
Esti dispus sa inveti si sa te dezvolti profesional, esti motivat de rezultate si performanta.

BENEFICII OFERITE

Ti se va oferi:

Salariu fix si bonus pentru realizarea targetelor;
Posibilitate de promovare;
Cursuri de specializare si training-uri de perfectionare;
Munca intr-un domeniu activ, alaturi de o echipa profesionista in care este incurajat spiritul de initiativa.

DESCRIEREA FIRMEI

CV in motion!