Expeditor international / Freight forwarder

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- identifica si contacteaza potentiali clienti, negociaza contractele de transport;
- mentine o legatura activa cu clientii din portofoliu si ii informeaza in legatura cu stadiul/derularea transporturilor;
- primirea si confirmarea comenzilor de transport;
- gasirea solutiilor optime de desfasurare a transporturilor si comunicarea solutiilor alese catre clienti;
- organizarea transporturilor in cele mai bune conditii, cu respectarea calitatii si termenelor cerute de standardele firmei;
- optimizeaza costurilor legate de transport.

CERINTE

Cautam:
- persoane ambitioase, serioase, dornice de afirmare profesionala, cu reale abilitati de cooperare si lucru in echipa;
- studii superioare finalizate;
- aptitudini de comunicare, planificare si negociere;
- experienta relevanta in posturi similare constituie un avantaj;
- limba engleza, eventual cunoasterea altor limbi europene ( franceza, italiana, turca, germana, spaniola, etc.);
- colegialitate, punctualitate, respect si onestitate;
- cunostinte operare PC (Word +Microsoft Office).

Tu trebuie sa vrei cu adevarat. Noi te ajutam sa poti sa ajungi acolo unde iti doresti.