EXPEDITOR INTERNATIONAL- CUNOSCATOR DE LIMBA ENGLEZA

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru are ca obiect de activitate proiectarea si executia lucrarilor de constructii si instalatii, transporturi si expeditii internationale si interne.
Imbinand metodele clasice cu tehnologiile moderne, clientul nostru ofera servicii de un inalt nivel profesional executand lucrari de rezistenta, zidarie, tencuieli, finisaje interioare si exterioare, montaje de pereti despartitori si tavan fals, hidroizolatii si termoizolatii, acoperisuri si tubulaturi, platforme betonate, confectii metalice si fier forjat.

Responsabilitati:
- Organizeaza, urmareste si raspunde de derularea curselor angajate, de la incarcare pana la destinatie astfel incat conducatorii auto sa respecte normele legale privitoare la transportul intern si international,
- Programeaza si optimizeaza rutele, in special pentru Europa de V,
- Contacteaza potentialii clienti in vederea incheierii de contracte de transport si expeditii profitabile societatii,
- Analizeaza ofertele si cererile de transport si expeditii de pe piata interna si internationala,
- Realizeaza si urmareste întreaga corespondenta cu partenerii de transport si expeditii internationale, în vederea mentinerii în bune conditii a întregii activitati de transport si expeditii internationale,
- Asigura, instruieste si controleaza cunoasterea si aplicarea de catre conducatorii auto a prevederilor legale în domeniul transportului international,
- Intocmeste si inainteaza catre persoana desemnata sa conduca activitatea de transporturi raportarea CEMT- urilor si a autorizatiilor de transport,
- Raspunde de calitatea si acuratetea datelor si a documentelor pe care le raporteaza,
- Comunica în timp util superiorilor ierarhici si departamentului financiar costurile si veniturile produse de transporturile interne si internationale si expeditiile realizate de societate, precum si orice operatie efectuata care priveste conturile bancare si casa de bani ale societatii.

CERINTE

- cel putin un an experienta pe un post similar,
- cunsotinte de limba engleza la nivel avansat,
- capacitate de relationare interumana,
- usurinta, claritate si coerenta în exprimare,
- rezistenta la stres,
- capacitate de a evalua si de a lua decizii in timp util,
- studii superioare sau traininguri in domeniu constituie avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea dezvoltarii carierei in cadrul unei companii solid organizate,
- Mediu si conditii de lucru deosebite,
- Posibilitati de promovare,
- Pachet salarial corespunzator performantelor.

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorii companiei, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

ABC Human Capital poate fi juristul personal pe probleme de legislatie a muncii, recrutorul eficient si rapid, administratorul resurselor umane, provider-ul de leasing de personal, evaluatorul psiho-profesional neutru si competent, pe scurt: PARTENERUL DE AFACERI DISCRET SI EFICIENT.