Expeditor international

SMART LOGISTIC CARGO

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Preluarea comenzilor de transport;
- Intermedierea transportului terestru dintre clienti si carausi (negocierea pretului cu transportatorii; comunicarea detaliilor legate de incarcarea si descarcarea marfii; solutionarea problemelor de transport; urmarirea transportului pana la destinatie);
- Procesarea documentelor necesare desfasurarii activitatii;
- Stransa colaborare cu Departamentul de Vanzari si Contabilitate;
- Operare pe Bursa de transport;

CERINTE

- experienta intr-o casa de expeditii constituie un avantaj;
- Cunostinte de operare pe calculator;
- Cunostinte de limba engleza-avantaj
- Putere de convingere, seriozitate, abilitatea de a lucra in echipa
- Orientare catre client;
- Cunostiinte medii de legislatie specifica domeniului de transport intern si international.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Bonusuri in functie de performanta;
- In functie de abilitatile si experienta dvs puteti fi selectat si pentru alte posturi disponibile in cadrul companiei.